Статьи и обзоры nachodki.ru

Вшанували пам'ять вченого-енциклопедиста

У славній когорті великих українців чільне місце посідає вчений-енциклопедист Михайло Олександрович Максимович. Він по праву отримав високе титулування яклюдини-академії, позаяк залишив потужний слід у багатьох галузях духовного життя. Михайло Олександрович зажив загальнонаціональної і  європейської слави як відомий ботанік, історик, археолог, філософ, лінгвіст, етнограф, фольклорист, літературознавець, фундатор вітчизняного краєзнавства. Він був талановитим творцем літературного слова, духовним побратимом Т. Шевченка, а ще увійшов у історію національної освіти як непересічний педагог і перший ректор Університету Св. Володимира (м. Київ). Великий достойник є нашим земляком: його рідні пенати знаходяться в с. Богуславець (Золотоніщина).

404942224 1778491045934974 8136917644271721962 n

22 листопада минуло рівно 150 років, як спочила велика душа українського патріота й володаря дум (його могила знаходиться на Михайловій горі в с. Прохорівка на Канівщині). З цієї нагоди у післясвято Дня гідності і свободи біля меморіальної стели вченого-енциклопедиста, вміщеного на фасаді центрального корпусу наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича, відбулася акція пошанування пам’яті нашого знаменитого земляка. Учасниками цього своєрідного мітингу-реквієму стали члени ректорату, викладачі, співробітники університетської книгозбірні та студенти. З промовами виступили перший проректор, професор Василь Мойсієнко та завідувач кафедри української літератури й компаративістики, голова обласної організації НСПУ, професор Володимир Поліщук. Вони акцентували увагу на значимості постаті Михайла Максимовича в нашій інтелектуальній історії та важливість пропагування його життєтворчості, зважаючи на сьогоденні умови широкомасштабної російсько-української війни, в якій вирішується доля українства. До меморіальної стели М. О. Максимовича було покладено живі квіти.

403729938 1499235850868900 5253275567553374878 n копия

Григорій Голиш, директор