Шаблоны Joomla здесь

РОМАН СУЩЕНКО ЗУСТРІВСЯ З КОЛЕКТИВОМ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ

Передодень свята Державного прапора України ознаменувався доволі помітною подією: до нашої книгозбірні завітав перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Володимирович Сущенко. Він знаний в Україні як талановитий журналіст, котрий працював спеціальним кореспондентом Національної державної агенції Укрінформ у Франції. Далеко за межами України черкащанина знають і як бранця Кремля: у 2016 р. його було заарештовано російською владою й за безпідставними звинуваченнями засуджено на 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. У московській неволі Р. Сущенко провів 1070 днів і ночей, а в Україну зміг повернутися за наполяганням міжнародної громадськості лише після обміну полоненими в 2019 р. Його несхитність і патріотизм відзначені орденом «За мужність» 3-го ступеня, а також французьким – «За заслуги».

photo 2023 08 23 11 53 38

Роман Володимирович зустрівся з колективом наукової бібліотеки, відповів на численні запитання її співробітників та розповів про свої творчі плани. З великим зацікавленням оглянув експозицію Музею історії університетської книги, зробив запис у книзі почесних відвідувачів та пообіцяв усіляку підтримку в подальшому розвитку цього осередка Пам’яті.

photo 2023 08 22 16 56 46

За домовленістю з поважним гостем восени в бібліотеці буде організована виставка його мистецьких робіт (як виявилося, Роман Вволодимирович наділений ще й хистом образотворення). Більшість із них створена під час його перебування в кремлівському ярмі.

Григорій Голиш, директор НБ ім. Михайла Максимовича