Шаблоны Joomla 3 тут

З Днем Незалежності України!

День Незале́жності України — державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня (від 1992р.) з нагоди ухвалення 1991р. Верховною Радою України Акту проголошення незалежності України.

Цікаві факти про День Незалежності України :

üВперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 р.( у День ухвалення Декларації про державний суверенітет України). Однак пізніше дату перенесли на 24 серпня.

üВранці 23 серпня 1991 р. в звичайному шкільному зошиті була записана чернетка Акту про проголошення незалежності України. Написали її Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.

ü24 серпня 1991 р. було скликано надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР – сталося це через 3 дні після подавлення путчу консервативних сил СРСР.

ü346 депутатів (навіть комуністична партія УРСР) проголосували за незалежність України.

üПісля завершення позачергового засідання (24 серпня 1991 р.) біля трибуни опозиціонерами був виконаний гімн Українських Січових стрільців. Пісню відразу підхопили мітингувальники, які зібралися на вулиці.

üОстаточне рішення про проголошення незалежності України було прийнято не політиками, а народом на Всеукраїнському референдумі. Тоді на листочку було лише одне запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Понад 90% українців з різних областей відповіли ствердно.

üПерший військовий парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся на Хрещатику в Києві 24 серпня 1994 р.

üПершим президентом незалежної України став Леонід Кравчук.

üПольща стала першою державою, яка визнала незалежність України.

üДень Незалежності України святкують також і за кордоном – проводять акції, мітинги, флешмоби, концерти.

ü  2 вересня 1996 р. в обіг ввели національну валюту України – гривню.

У електронному читальному залі розгорнуто тематичну книжкову виставку з нагоди Дня Незалежності України. Тож запрошуємо усіх охочих до ознайомлення.