Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Від Генштабу надійшли книжкові дарунки

Днями фонди наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича поповнилася новими цінними виданнями, які отримано на спонсорській основі. Цього разу дарувальником книгозбірні виступив Генеральний штаб Збройних Сил України. Загалом бібліотека збагатилася 22-ма книгами, 2-ма науковими збірниками та 12 періодичними виданнями (на загальну суму 7 тис. грн), котрі, звісно, об’єднані мілітарною тематикою й присвячені переважно драматичним подіям сучасної російсько-української війни. Надійшло й кілька видань із історії України.

Зокрема, книги «Побратими» та «Відчайдухи» (бібліотечка журналу «Військо України») містять історії українських воїнів, які, залишивши свої сім’ї та цивільні справи, стали на захист рідної Батьківщини від рашистської агресії. До Мартирологу «Оборона Донецького аеропорту, 2014 – 2015. Хроніка бойових втрат» включено імена героїв, які загинули на території Донецького аеропорту. Фотокнига «Життя на нулі» складається з проникливих, живих текстів талановитої письменниці, волонтерки Ганни Терянік та тематичних світлин бійця ЗСУ Юрія Величка (позивний «Фотограф»). Щемлива до сліз книга Наталі Нагорної «Повернутися з війни» ілюстрована малюнками дітей, чиї батьки відважно захищають Україну.

На особливу увагу заслуговує «Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України. Кн. 2», в якій названі імена полеглих героїв з шести областей України, м. Києва та Автономної Республіки Крим.

На високому науковому рівні відображають події російсько-української війни матеріали Всеукраїнських наукових військово-історичних конференцій про анексію Автономної Республіки Крим і війну на Донбасі 2014 – 2017 рр.

books-2-min.jpg

Низку подарованих книг присвячено різним етапам історії України, серед них: «Реєстри Сумського полку 1660-1664»; «Україна. 1919 рік. Документи та матеріали»;  «Список репресованої літератури. Заборонені видання 1920-30-х років»; «Остання адреса. Розстріли соловецьких в’язнів з України у 1937-1938 роках». А книга «Шлях до сфрагістики» В. Гавриленка є глибоким дослідженням однієї зі спеціальних галузей історичної науки.

Окрім названого в дарунок бібліотеці також передана підбірка журналів «Український тиждень».

Насамкінець зазначимо, що книжкові дарунки від Генштабу передав давній друг нашої книгозбірні, уродженець Золотоніщини, кандидат історичних наук, полковник Олександр Максимович Филь (колишній начальник Центрального музею Державної прикордонної служби України, автор півтора десятка наукових та публіцистичних книг).

800px Филь А.М

Подаровані видання вже проходять науково-технічну обробку у відділах бібліотеки і невдовзі займуть своє місце на полицях наших абонементів і читальних залів. Отож запрошуємо наших шановних читачів до ознайомлення з ними!

books 3 min

Щиро дякуємо О. М. Филю за чудовий подарунок і запрошуємо наших читачів до перегляду цих видань.

Григорій Голиш, директор наукової

бібліотеки імені Михайла Максимовича